Proč pleťové Nanomasky

Vývoj

Při vývoji suché nanovlákenné masky byl kladen důraz na jednoduchou aplikaci a zároveň na účinný přenos aktivních látek do vrchních vrstev pokožky – epidermis i dermis. Jelikož je pokožka přirozenou bariérou těla, proniká do ní jen omezené množství látek z kosmetických přípravků. Suchá nanovlákenná maska byla vyvinuta tak, aby došlo na navlhčené pokožce k jejímu rozpuštění a vytvoření prostředí vhodného pro přestup aktivních látek z vodorozpustného nosiče polyvinylacetátu (PVAc) do pokožky. Toho je dosaženo technologií výroby suché nanovlákenné masky, která je vyrobena metodou elektrostatického zvlákňování z roztoku, přičemž roztok obsahuje vodorozpustný polymer a aktivní látku nebo jejich směs. Formování vláken z polymerního roztoku působením vysokého elektrického pole je vyloučena bakteriální nebo mikrobiologická kontaminace. Z tohoto důvodu formulace suché nanovlákenné masky umožňuje vynechání přídatných kosmetických látek, jako jsou plniva, stabilizátory a konzervanty.

Inovativnost řešení

Inovativnost našeho řešení spočívá v novém způsobu a formě administrace kosmetologicky a dermatologicky využívaných molekul. Cílem výzkumného týmu bylo eliminovat nedostatky současných forem dávkování využitím pokročilých materiálů. Nabízíme inovativní produkt spočívající v novém konceptu krytí, který disponuje precizním a kontrolovaným systémem uvolňování a současně je dostatečně aplikačně univerzální a uživatelsky komfortní. Krom toho je díky odlišnému postupu formulace aktivního nanovlákenného nosiče možné vynechat řadu běžných přísad (glycerin, oleje, polyethylen glycol, lepidla). Minimalistická formulace je tak nejen ekologicky a ekonomicky úsporná, ale i šetrná vůči pleti pacienta. Další z inovativních vlastností nanovlákenného nosiče je jeho vysoká adheze ke kůži uživatelů, zvyšující efektivitu aplikace. Díky použití nanovlákenné struktury, která se vyznačuje extrémně vysokým specifickým povrchem, je možné docílit maximálního kontaktu nanovlákenného nosiče s pokožkou uživatele a tím zefektivnit transport aktivních látek přes kůži. Nanovlákenný nosič je zároveň velmi prodyšný a díky tomu může pokožka pod krytím volně dýchat, nejsou pozorovány žádné známky kožního podráždění, či jiných nepříznivých lokálních imunitních reakcí. Tímto je vyřešen jeden z nejčastějších problémů transdermálních a okluzních systémů, kterými jsou právě používaná adheziva způsobující menší až závažné lokální iritace a hypersensitivní reakce, vyžadující přerušení aplikace.

Princip funkce a účinky masek nanoBeauty

V našich suchých nanovlákenných maskách nepoužíváme nanočástice, ale nanovlákna, která se od nanočástic liší tím, že se jedná o lineární útvary s délkou, která mnohonásobně převyšuje jejich průměr, přičemž průměr nanovláken se u našich masek pohybuje v rozmezí 250 – 600 nm. Při styku nanovláken s navlhčenou pokožkou dochází k rozpuštění nanovláken a je zahájen intenzivní přenos vitaminů a účinných látek difuzí do pokožky. Látky se díky tomuto mechanismu velmi rychle a ve vysokém množství dostanou přes kožní bariéru až do hlubších vrstev pokožky, kde působí ještě několik hodin po aplikaci masky. V podstatě téměř veškeré účinné látky, které byly v masce se dostanou do pokožky, což je výhoda oproti krémům a sérům, kdy značné množství účinných látek nekončí v pleti, ale v odpadu. Další velice podstatnou výhodou je fakt, že v případě našich masek jsou účinné látky rovnoměrně rozmístěny v celé ploše masky a působí tedy na celou ošetřovanou plochu. V případě krémů či sér dochází ke shlukování účinných látek, což může mít za následek nerovnoměrné působení po jejich aplikaci. Výhodou našich suchých nanovlákenných masek je také velice jednoduchá aplikace.

Hlavní přednosti nanoBeauty masky proti konkurenčním produktům

  1. Suchá pleťová maska je zcela unikátní, inovativní typ kosmetické pleťové masky založený na výsledcích dlouholetého vývoje nanovlákenných aplikací pro medicínské a dermatologické účely.
  2. Řádově vyšší účinnost přenosu aktivních látek do pleti (více jak 90%), bez plnidel, stabilizátorů a konzervantů obsažených v mokrých maskách a krémech.
  3. Rovnoměrné rozložení aktivních látek v pleťové masce. V mokrých maskách a krémech se aktivní látky po krátkém čase shluknou do určitého místa a tím pádem si na obličej můžete aplikovat část, která není nijak obohacená. Naše látky jsou 100% rovnoměrně rozložené po celé ploše masek a tím pádem dostanete při každé aplikaci to, co je slíbeno.
  4. Jednoduché a rychlé použití masky. Krátký čas aplikace 8 minut, pro dosažení požadovaného výsledku. Blahodárný účinek masky se plně rozvine v dalších hodinách a dnech.
  5. Naše suchá maska neobsahuje tekutinu, je jednoduchá na vybalování a použití. Neodkapává, nezůstává na rukou, neušpiní Vám polštář ani tričko.
  6. Patentovaný systém dodání aktivních látek (vitaminů, glukonolaktonu, kyseliny hyaluronové, aj.) do nanovlákna pro následné efektivní uvolnění do pleti.
  7. Vhodné i pro velmi citlivou pleť. Bez parabenů, silikonů, akrylátů, barviv a parfémů. Netestováno na zvířatech.
  8. Aktivní část pleťové masky je 100% biologicky rozložitelná. Nosná a krycí vrstva jsou 100% recyklovatelné.
  9. 100% český produkt, vlastní vývoj, výroba i prodej.
  10. Masky byly testovány na obsah aktivních látek, kinetiku uvolňování a difúzní koeficient ve spolupráci Vysokým učením technickým v Brně. Dále mají vypracovány posudky o nezávadnosti ze Státního zdravotního ústavu.

Fotografie

Nanovlákno - zvětšeno 500x
Nanovlákno - zvětšeno 500x
Nanovlákno - zvětšeno 1000x
Nanovlákno - zvětšeno 1000x
Nanovlákno - zvětšeno 5000x
Nanovlákno - zvětšeno 5000x